Connect
To Top

Wianki: znalazłyśmy 3 okazje, by je nosić!

Wianki na różne okazje

Moda na retro, a w szczególności na styl boho nierozerwalnie wiąże się z wiankami. Dziewczęce i delikatne doskonale harmonizują ze zwiewnymi sukienkami w wersji maxi, ale także z ażurowymi wycięciami bluzek. Nie oszukujmy się: wianek z kwiatów nie jest dodatkiem, który będziesz nosiła na co dzień. Nie włożysz go do pracy, ani po niej. No więc kiedy?

Okazje, by włożyć wianek na głowę

Są takie okazje, gdy wianek z kwiatów będzie jak znalazł. Pierwsza z nich jest stosunkowo mało oczywista… Podczas wieczorów panieńskich koleżanki panny młodej ustalają jeden element stylizacji, który będzie je łączył. W ofercie sklepów internetowych znajdziecie różnego rodzaju weloniki, plastikowe (czasem nawet świecące) różki i inne podobne dodatki. Niezależnie od tego, jak byście się nie starały zazwyczaj wyglądają kiczowato. Zupełnie inaczej niż wianki! Ich robienie może stać się pretekstem do rozpoczęcia wieczoru panieńskiego. Gwarantujemy też, że będziecie w nich ślicznie wyglądały!

 

Coraz popularniejsze jest też wkładanie wianka do ślubu. Uroczystość w stylu bohemy artystycznej często wiąże się z użyciem polnych kwiatów. Ich wadą jest całkowity brak trwałości. Może lepiej zastąpić je równie delikatną gipsówką czy stokrotkami? Miejsce róż w bukietach i wiankach ślubnych coraz częściej zajmuje eustoma, która będzie współgrać z klasyczną, koronkową suknią.

Festiwalowy look z wiankiem w roli głównej

Poprzednie dwie sposobności do włożenia wianka wiążą się z uroczystością ślubu, która nie zdarza się co weekend. W lato częściej niż w weselach mamy okazję brać udział w różnych festiwalach, a wianki to jeden z charakterystycznych elementów festiwalowego looku. Tym razem nie musisz martwić się o trwałość kwiatków, czy idealne splecenie wianka. Na pewno z łatwością zrobisz go sama wykorzystując rośliny, które akurat masz pod ręką. Mogą to być stokrotki, ale również maki czy mlecze!

 

Jak zrobić wianek?

Czego potrzebujesz?

  • kwiatów i elementów roślin do dekoracji;
  • drucika,
  • taśmy florystycznej;
  • nitki.

Na początek uformuj z drutu obręcz, która będzie miała obwód Twojej głowy. Obwiąż go taśmą florystyczną uniemożliwiającą przesuwanie się roślin. Skróć łodygi i jeden przy drugim mocuj kolejne kwiatki obok siebie. Przymocuj je zużywając nitki.

Może się zdarzyć, że podczas festiwalu muzycznego nie będziesz dysponowała nawet połową z tych rzeczy. Co wtedy? Przypomnij sobie sprawdzony sposób z dzieciństwa! Znajdź kwiaty z miękkimi łodygami i zapleć je podobnie do warkocza dobierając kolejne kwiatki. Na koniec zwiąż je jakimkolwiek kawałkiem nici lub sznurka.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Codello

See u Soon

New Look

Glamorous

Little White Lies

Steve Madden

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trendy