Connect
To Top

Ubraniowe prezenty pod choinkę dla dziecka

Coraz częściej dzieci mają tyle zabawek, że naprawdę nie wiadomo, co jeszcze można by im kupić na prezent pod choinkę. Idealnym pomysłem wydają się ubrania. Chcesz wiedzieć, dlaczego?

Dlaczego ubrania to świetny prezent pod choinkę?

Czy wiesz, jak często dziecko wymienia swoją garderobę? W pierwszym roku życia co 2-3 miesiące. Następnie częstotliwość trochę spada i wynosi raz na pół roku. W kolejnych latach wymiana rozmiaru następuje jedynie raz na rok. Niestety potrzebujesz innych ubrań na zimę, a innych na lato. W praktyce oznacza to, że nadal zmieniasz zawartość szafy dziecka raz na pół roku.

Gdy to czytasz brzmi niewinnie. W rzeczywistości zakup wszystkich ubranek od bielizny, przez spodnie, bluzki i bluzeczki, a na kurtkach kończąc jest niemałym wydatkiem. Jakby tego było mało, dziecko rośnie skokowo i wymiana musi nastąpić właściwie w ciągu jednego miesiąca. Nie da się na to przygotować, bo nigdy nie wiesz, kiedy malec urośnie! Właśnie dlatego prezent w postaci ubranek niewątpliwie ucieszy każdego rodzica.

Czy dziecko ucieszy się z ubranek podarowanych na Boże Narodzenie?

Oczywiście szczęście rodziców jest ważne, ale to brzdąc jest dla nas priorytetem. Niemowlęta są raczej obojętne na wszelkie prezenty i jest im wszystko jedno czy dostaną nowe śpioszki czy grzechotkę. Tu możecie w pełni zdać się na sugestie rodziców. Jeśli wybierasz prezent pod choinkę dla dziewczynek w wieku przedszkolnym sprawa jest prosta: tiulowa, kręcąca się spódnica będzie spełnieniem ich marzeń. Każda dziewczynka jest w stanie przyjąć dowolną ilość tego typu spódnic i sukienek.

W przypadku obu płci świetnym prezentem są ubranka z ulubionymi bohaterami. Chłopiec oszaleje na punkcie bluzy lub t-shirtu z nadrukiem żółwi Ninja, Spidermana czy Avengersów. Dziewczynki uwielbiają chociażby Krainę Lodu czy My Little Pony. Warto wcześniej podpytać rodzica, który z bohaterów obecnie jest na topie i idealnie wstrzelić się z prezentem gwiazdkowym.

Połączeniem zabawki z ciuszkiem są ubrania, które samemu należy pomalować. Do bluzeczki załączone są farbki i pędzle. Maluch będzie potrzebował pomocy kogoś starszego, a następnie trzeba poczekać na wyschnięcie farb. Kolejnym krokiem jest zaprasowanie malunku i już można normalnie korzystać z t-shirtu! Kolory są utrwalone i nie znikną po praniu.

Jaki rozmiar wybrać?

Ubranka dla dzieci na metkach mają określoną wysokość maluszka, która zmienia się do 6 centymetrów. Najczęściej mają również podany wiek, dla którego są przeznaczone. Warto spytać o zdanie obsługę w sklepie ponieważ różnice w rozmiarach pomiędzy poszczególnymi markami wynoszą nawet do 6 cm długości. Jest to cały rozmiar!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, który rozmiar wybrać, stawiaj na większy. Lepiej jest kupić coś, co jest odrobinę za duże niż za małe. Zawsze też możesz zachować paragon i w razie czego wymienić ubranka na większe. Wiele sklepów oferuje możliwość wymiany nawet w ciągu 30 dni od zakupy. W przypadku sklepów internetowych ten czas jest jeszcze dłuższy, a dokładną informację o nim znajdziesz w regulaminie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Porady