Connect
To Top

Sukienki z baskinką

Baskinka

Baskinka to rozkloszowany materiał doszyty na wysokości talii w bluzce, żakiecie lub sukience. Nazwa baskinka wskazuje na korzenie zaczerpnięte z… tradycyjnego stroju Basków! Co ciekawe moda na baskinkę pojawiła się na dworach w XVI wieku, kiedy to pięknie haftowany materiał zachodził na spódnicę z tej samej lub innej tkaniny.
Co sprawiło, że przez tyle lat baskinka przetrwała w niewiele zmienionej postaci?

Dla kogo sukienki z baskinką będą odpowiednie?

Tajemnica sukcesu sukienek z baskinką to ich wpływ na wygląd naszej figury. Ten niewielki kawałek materiału sprawia, że biodra zostają mocniej zarysowane, a dzięki temu talia staje się smuklejsza. Włożenie sukienki z baskinką to sposób na wyrównanie proporcji osób o dużym biuście i wąskich biodrach. Możesz się nią posłużyć również przy szerokich ramionach. Dzięki optycznemu zwiększeniu obwodu bioder, ramiona wydadzą się szczuplejsze. Sukienka z baskinką będzie dobrym pomysłem na stworzenie kobiecych kształtów u pań z bardzo chłopięcą sylwetką lub o figurze kolumny. Jednym słowem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba podkreślenia bioder i wcięcia w talii.

Wszystkie cechy baskinki sprawiają, że nie jest ona wskazana przy kilku typach figury. Nie powinny się na nią decydować panie, u których biodra i pupa są szersze, niż górna partia ciała. Nie sprawdzi się w przypadku figury gruszki, kręgla czy dzwonu, ponieważ niepotrzebnie dodatkowo podkreśli dysproporcje w budowie ciała.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

BCBGMAXAZRIA

Sukienki z baskinką

Baskinka w sukienkach może mieć bardzo różnorodną postać. Rzadko zdarza się, że jest to po prostu kawałek materiału doszyty na wysokości bioder. Jeśli już, to często jest bardzo krótki i jedynie niepozornie zaznacza swoją obecność. Najczęściej jest rozcięty z przodu albo przybiera postać dwóch fragmentów wszytych jedynie po bokach.

Baskinka często łączy się z dość obcisłymi sukienkami. Dodaje się ją również do delikatnie rozkloszowanych modeli. Najrzadziej spotkasz tego typu ozdobniki w długich sukniach balowych, choć oczywiście też się zdarzają.

bluzka z baskinką

Bluzka z baskinką: dla jakiej figury będzie najlepsza?

Bluzka z baskinką sprawdzi się (podobnie jak sukienka) w przypadku tych z Was, u których biodra są węższe niż ramiona i biust. Warto zwrócić uwagę, że baskinka przy bluzkach wygląda nieco inaczej niż przy sukienkach. Najczęściej jest to przedłużenie bluzki o luźny kawałek materiału, znacznie szerszy niż góra.

Bluzka z baskinką pięknie wygląda w stylizacjach biurowych zestawiona z ołówkową spódnicą. Ze spodniami moim zdaniem traci trochę elegancję, ale w zamian wygląda bardzo zalotnie. Potrafi odmienić charakter nawet zwykłych jeansów. Warto włożyć do takiego zestawu chociaż niski obcas lub wygodne buty na koturnie.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

MAX&Co.

Nike Performance

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda damska