Connect
To Top

Sukienki koktajlowe: przegląd propozycji do 200 zł

Sukienki koktajlowe kilka lat temu na dobre wyparły z parkietów długie suknie wieczorowe. I choć te ostatnie powoli wracają, nie wydaje się, by mogły zagrozić pozycji swoich krótkich konkurentek.

Sukienki koktajlowe – kiedy wypada je nosić?

Sukienki koktajlowe wkładamy wtedy, kiedy chcemy wyglądać elegancko, ale jeszcze nie wieczorowo. Ich historia sięga początków XX wieku, kiedy to kobiety zaczynały pracować, więc potrzebowały znacznie wygodniejszych ubrań niż noszone dotychczas. Towarzysząc mężczyznom ubranym w garnitury w sięgających ziemi sukniach czuły się nieswojo. To był idealny moment, by w ich szafach pojawiły się sukienki koktajlowe noszone w ciągu dnia i wieczorowe.

Partner – materiał

Wzorcowa sukienka koktajlowa

Sukienka koktajlowa powinna spełniać określone wymogi. Jest ich kilka. Tego typu kreacja powinna:

  • mieć niezbyt mocno wyeksponowany dekolt – w końcu elegancja zazwyczaj kłóci się z nadmiernym eksponowaniem wdzięków;
  • podkreślać talię poprzez wcięcie w pasie i biodra dzięki właściwemu krojowi;
  • mieć długość sięgającą kilka centymentrów nad lub za kolano;
  • być wykonana ze szlachetnych tkanin takich jak tafta czy atłas.

To bardzo ogólne ramy, które ujmują wygląd sukienek koktajlowych, które mogą mieć krój bombki, litery A lub podkreślający figurę fason etui. To, którą z nich wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od twojego typu sylwetki.

Tanie sukienki koktajlowe: znajdź sposób na to, by nie przepłacać!

Tanie sukienki koktajlowe? Najlepiej takie do 200 zł? Oczywiście znajdziesz je w regularnych kolekcjach, choć nie zaszkodzi zajrzeć też do outletów i poszperać na promocjach. Ich niewyczerpanym źródłem wydaje się internet. W większości sklepów online znajdziesz niejedną przecenioną koktajlową sukienkę. Warto polować na takie okazje nawet wtedy, gdy nie planujesz wesela, sylwestra czy innej imprezy, na której powinnaś pojawić się w eleganckiej sukni koktajlowej. Tym bardziej, że chyba każda z nas chciała kiedyś kupić kreację tuż przed imprezą, a w całej wielkiej galerii handlowej nie było nawet jednej, na którą warto by zwrócić uwagę!

Sukienki koktajlowe wieczorowe

(foto: zdjęcie produktu, Elikshoe.pl)

Jeśli więc nie chcesz, by ponowna sytuacja zdarzyła Ci się ponownie, już teraz przejrzyj propozycje sukienek koktajlowych do 200 zł:

Partner – materiał

Zobacz też sukienki koktajlowe na studniówkę 2017>>>>

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Sukienki