Connect
To Top

Rozmiarówka jeansów – sprawdź jak dobrać rozmiar jeansów!

Rozmiarówka jeansów wiele z nas wprawia w zakłopotanie. Co oznaczają poszczególne cyfry i jak dobrać rozmiar jeansów?

Od momentu swojego pojawienia się jeansy zwojowały świat mody. Chyba każda z nas ma w swojej szafie choć jedną parę. Trendy się zmieniają, ale jednobarwne jeansy bez przetarć o prostych nogawkach można traktować jako ubranie typu basic. Posłużą do stworzenia wielu ciekawych stylizacji. Co roku pojawiają się nowe modele lub wracają dawne trendy. Obecnie na topie są jeansy z naszywkami i przetarciami. Moda na luz i wygodę skłania nas do wkładania boyfriendów. Przetarcia są jeszcze mocniejsze i zmieniają się w niby przypadkowe przerwania materiału. Niezależnie od tego, jakie jeansy preferujesz, by idealnie się prezentowały musisz właściwie dobrać ich rozmiar.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

GAP

Rozmiarówka jeansów

Wiele sieciówek proponuje jeansy w takich samych rozmiarach jak inne ubrania. Znajdziesz więc denimowe spodnie w typowej rozmiarówce literowej z podziałem na XS, S, M, L itd. Mogą to być również odpowiadające literkom rozmiary: 34, 36, 38, 40 itp. Wiele z nas wybiera sklepy proponujące tego typu rozmiarówkę jeansów. Powód jest bardzo prosty: zwyczajnie nie wiemy, jak interpretować bardziej dokładnie metki z literkami W oraz L. Tymczasem właściwie dobrane jeansy ładnie podkreślą naszą figurę i nie będą wymagały żadnych przeróbek, np. skracania nogawek.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Jak dobrać rozmiar jeansów?

Większość marek specjalizujących się w szyciu ubrań z denimu podaje dwie pozycje na metce z rozmiarami: L oraz W. W jest pierwszą literą z angielskiego słowa „waist” i oznacza obwód talii. L to pierwsza litera słowa „leg”. Pod L kryje się wewnętrzna długość nogawki. Ponieważ jest to rozmiarówka angielska, obie wartości wyrażone są w calach. Aby określić poszczególne długości w centymetrach, pomnóż podany rozmiar razy 2,54. Wydaje się skomplikowane i czasochłonne, ale tak naprawdę wystarczy zrobić to tylko raz. Przy kolejnych zakupach będziesz już wiedziała, jak dobrać rozmiar jeansów.

Sprawdź cenę

GAP

Current/Elliott

LOVE2WAIT

Pepe Jeans

Cheap Monday

Pepe Jeans

Won Hundred

Zalando Essentials Maternity

Calvin Klein Jeans

7 for all mankind

Missguided

True Religion

New Look

New Look Curves

Pepe Jeans

Cimarron

Queen Mum

Dorothy Perkins Petite

Noisy May

Scotch & Soda

Esprit Maternity

Twenty8Twelve

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Spodnie