Connect
To Top

Rozmiarówka jeansów – sprawdź jak dobrać rozmiar jeansów!

Rozmiarówka jeansów wiele z nas wprawia w zakłopotanie. Co oznaczają poszczególne cyfry i jak dobrać rozmiar jeansów?

Od momentu swojego pojawienia się jeansy zwojowały świat mody. Chyba każda z nas ma w swojej szafie choć jedną parę. Trendy się zmieniają, ale jednobarwne jeansy bez przetarć o prostych nogawkach można traktować jako ubranie typu basic. Posłużą do stworzenia wielu ciekawych stylizacji. Co roku pojawiają się nowe modele lub wracają dawne trendy. Obecnie na topie są jeansy z naszywkami i przetarciami. Moda na luz i wygodę skłania nas do wkładania boyfriendów. Przetarcia są jeszcze mocniejsze i zmieniają się w niby przypadkowe przerwania materiału. Niezależnie od tego, jakie jeansy preferujesz, by idealnie się prezentowały musisz właściwie dobrać ich rozmiar.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

GAP

Rozmiarówka jeansów

Wiele sieciówek proponuje jeansy w takich samych rozmiarach jak inne ubrania. Znajdziesz więc denimowe spodnie w typowej rozmiarówce literowej z podziałem na XS, S, M, L itd. Mogą to być również odpowiadające literkom rozmiary: 34, 36, 38, 40 itp. Wiele z nas wybiera sklepy proponujące tego typu rozmiarówkę jeansów. Powód jest bardzo prosty: zwyczajnie nie wiemy, jak interpretować bardziej dokładnie metki z literkami W oraz L. Tymczasem właściwie dobrane jeansy ładnie podkreślą naszą figurę i nie będą wymagały żadnych przeróbek, np. skracania nogawek.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Desigual

Jak dobrać rozmiar jeansów?

Większość marek specjalizujących się w szyciu ubrań z denimu podaje dwie pozycje na metce z rozmiarami: L oraz W. W jest pierwszą literą z angielskiego słowa „waist” i oznacza obwód talii. L to pierwsza litera słowa „leg”. Pod L kryje się wewnętrzna długość nogawki. Ponieważ jest to rozmiarówka angielska, obie wartości wyrażone są w calach. Aby określić poszczególne długości w centymetrach, pomnóż podany rozmiar razy 2,54. Wydaje się skomplikowane i czasochłonne, ale tak naprawdę wystarczy zrobić to tylko raz. Przy kolejnych zakupach będziesz już wiedziała, jak dobrać rozmiar jeansów.

Sprawdź cenę

GAP

Dr.Denim

NYDJ Curvy

Herrlicher

Banana Republic

Desigual

Miss Selfridge

Armani Jeans

Zalando Essentials Curvy

Noisy May

New Look Curves

Desigual

Noisy May

Denim Hunter

Levi's®

JUST FEMALE

Freeman T. Porter

Springfield

Dorothy Perkins Curve

Levi's®

Levi's®

Noisy May

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Spodnie