Connect
To Top

Pani Zima: Jaki kolor włosów, makijażu i ubrań?

Pani Zima: dobierz odpowiednie kolory do swojego typu kolorystycznego

Pani Zima to bardzo kontrastowy typ kolorystyczny, którego typowym przykładem jest Królewna Śnieżka. Włosy czarne jak heban, cera biała jak śnieg i usta czerwone jak krew… Ponieważ jednak natura jest przewrotna i niewiele kobiet wygląda w ten sposób, warto dokładniej sprecyzować kolorystykę Pani Zimy.

Włosy nie zawsze są całkowicie czarne, ale muszą być ciemne. Wyróżnia je zimny, srebrzysty (a czasem wręcz granatowy) połysk. Pani Zima to jaśniejsza lub ciemniejsza szatynka albo brunetka. Cera jest jasna i porcelanowa. Często „prześwitują” w niej żyłki i naczynia krwionośne oraz ma zasinienia wokół oczu. Tęczówka jest intensywna : szafirowa, szmaragdowa, piwna albo nawet czarna.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Calvin Klein Jeans

Luxuar Fashion

New Look Curves

Calvin Klein Underwear

Venice Beach

Jak odróżnić Panią Zimę od Pani Jesień?

Pani Zima bywa mylona z Jesienią, tym bardziej, że niektóre jej przedstawicielki mają oliwkową cerę. Jak je rozróżnić? Pomoże w tym analiza kolorystyczna. Przyłóż do twarzy (bez makijażu!) srebrny i złoty kawałek materiału. W którym wyglądasz korzystniej? Srebro wskazuje na Zimę, zaś złoto na Jesień.

Jakie kolory dla Pani Zimy?

Panią Zimę wyróżnia to, że kwitnie w zimnych i bardzo intensywnych barwach, na których noszenie nie może sobie pozwolić żaden inny typ kolorystyczny. Jej kolory to niebieski ultramaryna, szmaragdowy, czerwień amarantowa, wiśnia, kobalt. Służą jej szarości, czerń i biel, ale traci urodę w ciepłych barwach.

Zima gaśnie, gdy zakłada beże, zgniłe zielenie lub brązy. Nie pasują jej ciepłe pomarańcze, żółty czy ceglasta czerwień. Powinna zrezygnować z rudych, złotych oraz miedzianych ubrań. Co ciekawe w zbyt jasnych, rozbielonych kolorach Pani Zima wygląda blado. Zupełnie tak jakby była po ciężkiej chorobie. Może więc sobie pozwolić na noszenie pastelowych kolorów, ale jedynie wówczas, gdy są dość wyraziste. Fatalnie wygląda w ich najjaśniejszych odcieniach.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Casadei

Noisy May

Junarose

Zalando Essentials Maternity

Only Petite

Jaki kolor włosów dla Pani Zimy?

Jaki kolor włosów dla Pani Zimy? Ciemny! Zimne brązy i czernie ze srebrnym bądź granatowym połyskiem to kolory odpowiadające Pani Zimie. W jasnych odcieniach jak blondy czy rozjaśniony brąz będzie wyglądała zbyt mało wyraziście i nienaturalnie. Ciepłe kolory całkowicie odbierają jej urodę. Pani Zima powinna zrezygnować też z brązów o czerwonym lub złotym połysku.

Makijaż dla Pani Zimy

Makijaż Pani Zimy może być bardzo mocny. Nie przesadzi nawet wtedy, gdy do ciemnego oka doda czerwone usta. Ciekawym pomysłem będzie obrysowanie całego oka czarną kredką o intensywnym pigmencie (kajal), a następnie pomalowanie powieki dość ciemnym cieniem (np. brązem). Powstanie w ten sposób make-up, który nada Zimie nieco orientalnego wyglądu.

Sprawdź cenę

DP Maternity

Dorothy Perkins

Vive Maria

BCBGMAXAZRIA

Dorothy Perkins Petite

Free People

House of Sunny

Junarose

Vero Moda

Desigual

Adrianna Papell

Vive Maria

Molly Bracken

Missguided Petite

Norma Kamali

Even&Odd

Open End

Frock and Frill

Warehouse

Adrianna Papell

Glamorous

First and I

Topshop BOUTIQUE

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Porady