Connect
To Top

Modne kolory wiosna 2017 – co mówią eksperci z Instytutu Pantone?

Modne kolory wiosna 2017

Modne kolory, które przyniesie nam wiosna 2017 są już znane! Ta informacja może odrobinę szokować biorąc pod uwagę fakt, że wiele z nas nie wybrało się jeszcze na zimowe zakupy, a naszą uwagę pochłaniają kozaki i botki. Tymczasem eksperci z Instytutu Pantone przeanalizowali już kolekcje na sezon wiosna-lato i na tej podstawie wyłonili 10 modnych kolorów na wiosnę 2017. Czy mogą się mylić? To się raczej nie zdarza, a prognozy sygnowane przez Pantone znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w modzie, ale również w architekturze czy innych gałęziach sztuki. Jakie modne kolory pojawią się wraz z nadejściem wiosny 2017?

Wiosna 2017: kolory was zaskoczą!

Wiosna 2017 i kolory? Zapewne spodziewacie się jak co roku eksplozji żywych barw? Tym razem będziecie zaskoczeni. W wiosennych kolekcjach nie znajdziecie bowiem ognistych czerwieni ani optymistycznych pomarańczy. Na ma w nich też miejsca na… pastele! Trzeba przyznać, że to jest chyba najdziwniejsze. Moda ostatnich sezonów przyzwyczaiła nas bowiem do tego, że delikatny róż czy błękit ma w niej swoje stałe miejsce, a zmienia się jedynie jego odcień. Jednak nie tym razem. Wiosna 2017 to przede wszystkim spokojne i zgaszone kolory!

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Chi Chi London

Lavish Alice

Pantone: 10 najmodniejszych kolorów na sezon wiosna-lato 2017

Wśród wytypowanych przez Pantone 10 kolorów na sezon wiosna-lato 2017 przeważają spokojne i ciepłe barwy. Modne kolory wiosna 2017 to:
18-0107 TCX Kale

14-1315 TCX Hazelnut

17-2034 TCX Pink Yarrow

15-0343 TCX Greenery

13-1404 TCX Pale Dogwood


14-4620 TCX Island Paradise

17-1462 TCX Flame

19-4045 TCX Lapis Blue


13-0755 TCX Primrose Yellow

17-4123 TCX Niagara

Kale – najmodniejszy kolor wiosny

Najwyraźniej moda na superfoods wkradła się na wybiegi i Kale, czyli kolor jarmużu, będzie tym kolorem, po który wiosną 2017 sięgniemy najchętniej. I to niezależnie od tego, jaki typ kolorystyczny reprezentujemy. Kale nie przytłoczy bowiem delikatnej urody blondynek, ale też nie jest zbyt subtelny dla brunetek. Będzie kontrastować z rudymi włosami dodatkowo „podbijając” ich kolor.

Smakowity duet stworzy z innym modnym kolorem, którego nazwa została zapożyczona od orzechów laskowych. Delikatny Hazelnut to coś więcej niż złamana biel. On znajduje się już na pograniczu beżu. Szukając kolorów bazowych na nadchodzący sezon, warto także sięgnąć po inny delikatny kolor – Pale Dogwood. Jest on znacznie bliższy różu niż Hazelnut.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Coast

René Lezard

Young Couture by Barbara Schwarzer

Modne kolory na wiosnę 2017 to wciąż różne odcienie niebieskiego: przywodzący na myśl błękit morza Island Paradise, trochę przydymiony kolor Niagara i zbliżony do kobaltu Lapis Blue. Musztardowy żółty wiosną zostanie wyparty przez Primrose Yellow, a wszechobecne obecnie czerwień wschodzącego słońca znacznie mniej intensywnym odcieniem Flame. Najżywszą i tym samym najbardziej zwracającą na siebie uwagę barwą jest Pink Yarrow. Ten ciemny odcień różu może się kojarzyć z garderobą lalki Barbie i zapewne niejedna z nas będzie miała opory przed włożeniem go. Jednak warto! Szczególnie wtedy, gdy wyróżnia was uroda Królewny Śnieżki, którą charakteryzują bardzo ciemne włosy i jasna karnacja.

Jak Wam się podoba stonowana paleta modnych kolorów wiosna 2017?

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Vero Moda

The Fifth Label

Missguided

Chi Chi London

Vagabond

Persona by Marina Rinaldi

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trendy