Connect
To Top

Kalosze – od Kopciuszka do królowej

Kalosze – kariera od Kopciuszka do królowej

Kalosze to był niegdyś taki rodzaj obuwia, które zakładało się wyłącznie w razie konieczności i nie cieszyło się ono większym, a w zasadzie żadnym uznaniem. A już z pewnością kalosze, wszystkie jednakowe, utrzymane w nieciekawych barwach i nieforemne, nie były obuwiem wyjściowym.

Współczesne kalosze damskie – do wyboru, do koloru

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by się zapewne nie spodziewał, że te lekceważone buty staną się ważnym elementem damskiej garderoby i będą noszone przez największe elegantki. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim czasie zmieniły się one nie do poznania. Po pierwsze zadziwiają bogactwem kolorów, można bowiem kupić je w najrozmaitszych barwnych odcieniach. Po drugie nie wszystkie są jednolite kolorystycznie, do wyboru mamy rozmaite wzory – kratki, grochy, kwiaty, motywy zwierzęce, współczesną grafikę, paski, serduszka i wiele innych. Są różnej długości, niektóre zostały ozdobione sprzączkami, paskami, kokardkami, inne wykonane z błyszczącej gumy.

Partner – materiał

Kalosze – czego od nich oczekujemy?

Jest sprawą oczywistą, że ich podstawowym zadaniem jest ochrona naszych stóp przed wilgocią. Ponadto powinny być wygodne i mieć antypoślizgowa podeszwę. Aby spełniać rolę ochrony przed deszczem, muszą być wykonane z nieprzemakalnej gumy, aby zapobiec poślizgnięciu, mieć porządny bieżnik. Jednak poza względami czysto praktycznymi, damskie kalosze powinny być ładne i modne, gdyż wówczas mogą stanowić istotny element stylizacji. Wiele osób stawia kaloszom jeszcze dodatkowy warunek ekologiczny – powinny być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Na szczęście w większości przypadków tak właśnie jest.

Krótkie i długie kalosze damskie

Wśród dostępnych na rynku modeli są i bardzo praktyczne i wyjątkowo modne zimowe kalosze ocieplane, i krótkie kalosze sztyblety. Te ostatnie to obuwie z niską cholewką, bez suwaka czy wiązań, których zakładanie umożliwiają umieszczone na bokach elastyczne wstawki. Obok nich mamy także bardzo stylowe produkty znanej marki, kalosze Tommy Hilfiger, z wysoką cholewką i płaskim obcasem. Niesłychanie szykowne, charakteryzują się surowym, minimalistycznym designem.

Partner – materiał

Oryginalne kalosze na obcasie i z kokardką

Kiedyś od kaloszy oczekiwano jedynie, aby były praktyczne, a ich wygląd nie miał właściwie większego znaczenia. Dzisiaj natomiast spodziewamy się przede wszystkim, że będą efektowne i modne, ponieważ nosimy je co prawda dla ochrony przed deszczem, ale jednocześnie chcemy, by estetycznie się prezentowały i pasowały do naszego stylu. Stąd pojawiają się takie odmiany, jak modele na szpilkach czy kalosze z kokardką, nieco ekstrawaganckie, ale bez wątpienia atrakcyjne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Obuwie