Connect
To Top

Jaka sukienka dla gruszki?

Sukienki dla gruszki

Jesteś osobą o zaokrąglonych biodrach i mocnych udach, a Twój biust jest niewielki i ramiona wąskie? Jeśli tak, to oznacza, że jesteś posiadaczką figury gruszki.
To właśnie Tobie spróbujemy podpowiedzieć, jakie sukienki będą najlepsze dla Twojej figury, które z nich podkreślą Twoje atuty, a których figura gruszka stanowczo powinna unikać.

Jaka sukienka dla figury gruszki?

Figura gruszka ma to do siebie, że góra ciała, czyli ramiona i biust, są mniejsze niż dolna część ciała, tj. uda i biodra. Sukienka, którą wybiera osoba o figurze gruszki, powinna wyrównywać proporcje, tzn. podkreślać talię, pomniejszyć optycznie biodra, albo poszerzyć ramiona, czy powiększyć optycznie biust. Zatem jakie sukienki będą najodpowiedniejsze dla figury gruszki?

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Closet

Najlepsze sukienki na figurę gruszki

Sukienki w kształcie litery A

Bardzo dobrym wyborem dla figury gruszki będą sukienki w kształcie litery A. Sukienki w takim kształcie są delikatnie rozszerzone ku dołowi, dlatego idealnie nadają się dla figury gruszki, podkreślając jej talię i maskując szerokie biodra. Warto zwrócić uwagę na to, aby sukienka w kształcie litery A miała zabudowany dekolt czy bufki na rękawkach. Takie elementy sukienki powiększą optycznie biust i delikatnie poszerzą zbyt wąskie ramiona figury gruszki, dzięki czemu wyrównają się jej proporcje. Dobrze, żeby taka sukienka posiadała też kontrafałdy, które zasłonią szersze biodra. Warto przy tym jeszcze podkreślić talię, zakładając do sukienki cienki pasek. Takie połączenie spowoduje zrównoważenie proporcji sylwetki i wygląd figury idealnej.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Dorothy Perkins

CoutureOne

Beach Time

Sukienki z powiększonymi geometrycznie ramionami

Dobre dla figury gruszki będą także sukienki z powiększonymi geometrycznie ramionami, albo z ćwiekami, frędzlami czy pagonami na linii ramion. Taki element sukienki sprawi, że figura gruszki zyska optycznie w ramionach, przez co zrównoważą się z linią bioder. Jeżeli taka sukienka ma prosty kształt, warto pamiętać o podkreśleniu talii za pomocą cienkiego paska. Można też założyć żakiet lub marynarkę. Ten prosty trik bardzo szybko wyrówna proporcje i podkreśli talię figury gruszki.

Jaśniejsza góra, ciemniejszy dół

Trafnym wyborem będzie także dwukolorowa sukienka z jaśniejszą górą i ciemniejszym dołem. Jasna góra sukienki optycznie powiększy biust i poszerzy ramiona, ciemny kolor na dole zaś wysmukli biodra figury gruszki.

Nieodpowiednie suknie dla gruszki

Wiemy już, jakie sukienki do figury gruszki są najlepsze. Warto jednak wiedzieć, jakich sukienek osoba z figurą gruszki powinna unikać. Zatem jakie sukienki dla gruszki będą niekorzystne?

Figury gruszki powinny unikać sukienek, które krojem optycznie powiększą ich biodra. Do takich sukienek należą tak zwane bombki czy sukienki z baskinkami. Sukienki tego typu będą niekorzystnie wyglądać, ponieważ dodadzą centymetrów w biodrach, co jeszcze bardziej zaburzy proporcje figury gruszki. Unikaj także sukienek odciętych pod biustem. Taki krój sukienki ukryje wąską talię, która jest wielkim atutem figury gruszki. Niekorzystne będą także sukienki na cienkich ramiączkach, które mogą jeszcze bardziej pomniejszyć i tak już wąskie ramiona figury gruszki.

Sprawdź cenę

Wallis

Lost Ink

Missguided Plus

Anna Field MAMA

Moss Copenhagen

Stefanel

See u Soon

Even&Odd

Patrizia Pepe

Selected Femme

Envie de Fraise

Halston Heritage

Dorothy Perkins

Molly Bracken

First and I

Tom Joule

someday.

Somedays Lovin

LK Bennett

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda