Connect
To Top

Jak optycznie wyszczuplić grube nogi?

Grube nogi można zatuszować

Kobiece ciało, w którym każda z nas spędzi całe swoje życie, to wyjątkowo niewdzięczne ustrojstwo. Przez większość naszego życia raz na miesiąc poważnie się psuje, a do tego lubi serwować nam różnego rodzaju przykre niespodzianki, na które mężczyźni wcale nie są narażeni.

Czy jakikolwiek facet kiedykolwiek się zastanawiał, jak optycznie wyszczuplić łydki? Szczerze w to wątpię. Spódnica dla grubych nóg to oczywiście nie ich parafia, ale miło by było, gdyby od czasu do czasu też mieli tego typu problemy. Co więcej, mężczyźni praktycznie nigdy nie miewają problemów z cellulitem. U nas potrafi się on objawić w najmniej przyjemny sposób w okolicach ud i pośladków, przez co ciężko jest cokolwiek założyć, bo będzie dobrze leżało na naszym ciele. Trzeba sobie jednak jakoś radzić.

Jak optycznie wyszczuplić uda?

To jest dość poważna pułapka, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się, jakie spodenki do grubych ud będą najodpowiedniejsze. Tutaj bowiem trzeba działać w sposób, który trochę przeczy pierwszemu odruchowi pojawiającemu się u sporej części kobiet. Nie można bowiem za bardzo się ściskać. Najlepiej w ogóle tego nie robić. Obcisłe, tym bardziej te wykonane z cienkiego lub w najgorszym wypadku przeświecającego materiału rzeczy, uwypuklą wszystkie nasze niedoskonałości. Spowodowane jest to prostym faktem, że gdzieś spodnie czy spodenki muszą się skończyć i powstanie wyraźna granica miedzy obszarem, gdzie jesteśmy uciskane i miejscami, które są już luźne. Wygląda to strasznie. Dlatego upewnijmy się, że zwłaszcza w przypadku cellulitu, nie będziemy uwypuklać naszych niedoskonałości poprzez stosowanie obcisłych rzeczy.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

adidas Originals

Even&Odd

Banana Republic

Levi's®

Dorothy Perkins

Jak optycznie wyszczuplić łydki?

Kolejny skomplikowany temat, jak wszystkie na tym polu. Tutaj najlepiej też odwracać uwagę od tego, co jest nie najlepsze lub po prostu uniemożliwić przyglądanie się naszemu problemowi. Spodnie są naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ można im nadać minimalnie dzwonowaty kształt, co dość skutecznie czyni nasze kroki bardziej płynnymi i pozwala na zniwelowanie problemów związanych z niezbyt zgrabnymi łydkami.
Spodnie do grubych nóg to ogólnie spodnie nie pozwalające na zbyt dobre przyglądanie się nogom. Spódnica do grubych nóg powinna z kolei kończyć się trochę za kolanem. Jest to długość strategiczna dość skutecznie blokująca ekspozycje łydek i równocześnie nie chowająca ich za bardzo.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Topshop

Warehouse

Anna Field

Jak optycznie wyszczuplić nogi?

Do tej pory pisałam o sposobach bardzo szczegółowych, a teraz warto przypomnieć sobie jeszcze, że istnieją metody bardzo ogólne. Na grube nogi bardzo dobra jest chociażby bielizna wyszczuplająca, która może schować większość kłopotów z udami i okolicami pośladków. Na łydki oczywiście nie pomoże, ale to i tak dużo. Ważne, by była to bielizna wysokiej jakości, bo inaczej zrobi z nas bałwanka z wylewającymi się wałkami tłuszczyku zaraz za końcami bielizny.
No i na koniec nie wolno zapominać o klasycznych zasadach ukrywania wszystkiego, co jest za grube, czyli po prostu stosowanie podłużnych, pionowych wzorów na naszych ubraniach oraz pozostawania przy zdecydowanie jaśniejszych niż ciemniejszych kolorach. Nie można zapomnieć o ich dobieraniu do karnacji i okazji, ale zawsze warto stawiać na barwy trochę jaśniejsze.

Sprawdź cenę

Marco Tozzi

Dorothy Perkins

Little Mistress

See by Chloé

Anna Field

Dorothy Perkins

Even&Odd

Pier One

Dorothy Perkins

Missguided

Fersengold

Mai Piu Senza

Anna Field

Anna Field

Swedish hasbeens

Steve Madden

Mai Piu Senza

Steve Madden

Little Mistress

Francesco Milano

Missguided

Alma en Pena

Missguided

Bruno Premi

Even&Odd

Anna Field

Even&Odd

Pier One

Pura Lopez

Anna Field

Paper Dolls

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda