Connect
To Top

Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Odpowiednio dobrany kostium kąpielowy do figury

Kostium kąpielowy, analogicznie jak każdy inny kobiecy strój, powinien być tak dobrany, aby z jednej strony maskować niedoskonałości sylwetki i podkreślać jej walory, z drugiej zaś sprawiać, że będziemy się w nim czuć dobrze, a w konsekwencji lepiej też wyglądać.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Iodus

Cache Coeur

Bogner Fire + Ice

Banana Moon

Zasady dobierania stroju do sylwetki

Nie wszystkie panie mogą się pochwalić idealną figurą zachowującą pożądane proporcje. Tymczasem właśnie zasada proporcji i harmonii poszczególnych części ciała jest w tym przypadku najważniejsza. Jeżeli zatem posiadamy zbyt rozbudowaną górę lub dół, za duży lub za mały biust, masywne uda czy stosunkowo krótkie nogi, należy każdy strój, a w szczególności kostium kąpielowy dobrać tak, aby optycznie te wady uczynić mniej rzucającymi się w oczy. W przypadku braku odpowiednich proporcji bardzo ważne jest także, aby dobierać oddzielnie rozmiar fig i stanika, zazwyczaj bowiem jeśli w danym rozmiarze jedno pasuje, drugie okazuje się za małe.

Strój kąpielowy dla pań o sylwetce klepsydry

Posiadaczki tego typu figury mają powody do zadowolenia, gdyż proporcjonalna budowa pozwala im na noszenie praktycznie wszystkiego, pod warunkiem nieprzesadnej obfitości kształtów. Doskonale na klepsydrze prezentują się dwuczęściowe kostiumy, także bikini, a ewentualny nadmiar ciała można zatuszować ciemnym kolorem kostiumu. Trzeba jedynie pamiętać, aby w pogoni za szczupłością nie kupować zbyt małego rozmiaru, to nie tylko nie poprawi naszego wyglądu, ale wręcz sprawi wrażenie większej otyłości. Panie o proporcjonalnej sylwetce mogą pozwolić sobie również na prawdziwy hit ostatnich sezonów – monokini, czyli kostium jednoczęściowy głęboko powycinany, niekiedy do granic ekstrawagancji i dobrego smaku.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Seafolly

Seafolly

Women Secret

Chiemsee

Bondi Born

Strój kąpielowy dla gruszki i jabłka

Stosunkowo najwięcej problemów z dobraniem odpowiedniego stroju mają panie właśnie o tego typu sylwetkach. Kobieta gruszka może się z reguły pochwalić zgrabną górną częścią ciała i widocznym wcięciem w talii, natomiast zgryzot przyczyniają jej masywne biodra i uda. Rozwiązaniem może być dwuczęściowy kostium podkreślający szczupłą talię i zgrabną górę z majteczkami bardziej zabudowanymi, a jeszcze lepiej modne pareo, które można tak zawiązać, by tuszowało wszelkie mankamenty. W przypadku figury zwanej jabłkiem zasadnicza kwestia dotyczy zamaskowania brzucha i braku wcięcia w talii. I tutaj w sukurs przychodzi aktualna moda w postaci tankini, rozkloszowanych, z baskinką lub falbankami, skutecznie ukrywających niedoskonałości budowy ciała.

Strój kąpielowy na szerokie ramiona i na szerokie biodra

Zgodnie z zasadą proporcji, panie o figurze w kształcie odwróconego trójkąta powinny zrównoważyć zbyt szerokie w stosunku do reszty ciała ramiona, zakładając dwuczęściowy kostium z mocno zaakcentowanymi detalami, na przykład w postaci wzorów czy zdobień przyciągających wzrok i tym samym odwracających uwagę od masywnych ramion. Figi powinny być wiązane na biodrach, gdyż w ten sposób optycznie je powiększą i wyrównają proporcje. Aby z kolei zamaskować zbyt szerokie biodra, należy wybrać figi bardziej zabudowane, w ciemnym kolorze lub sięgnąć po niezastąpione w takich sytuacjach pareo.

Sprawdź cenę

Brunotti

Seafolly

Seafolly

Seafolly

Espadrij l´originale

Brunotti

adidas Performance

Beach Panties

Seafolly

Seafolly

Seafolly

Banana Moon

Juliet Dunn

Brunotti

Seafolly

Solid & Striped

adidas Performance

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda