Connect
To Top

Jak dobrać biustonosz?

Kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni biustonosz

Biustonosz to wbrew pozorom bardzo ważna część garderoby każdej kobiety. Jeżeli jest on źle dobrany może mieć to wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Przede wszystkim, nieodpowiedni biustonosz powoduje bardzo duży dyskomfort, zbyt ciasny będzie się boleśnie wpijał w ciało, natomiast za luźny nie podtrzyma dobrze piersi. To jednak nie wszystko, bo zły dobór stanika skutkuje również problemami zdrowotnymi. Chodzi głównie o nadmiernie obciążony kręgosłup, co w rezultacie powoduje bóle pleców, ramion czy karku.

Partner – materiał

Dobrze dopasowany biustonosz

Po czym poznamy, że stanik, który nosimy został dobrze dobrany? Przede wszystkim zwracamy uwagę na jego obwód. Bardzo wiele kobiet przymierzając staniki decyduje się na wybór większego obwodu, ponieważ zwykle w takim biustonoszu mieszczą się ich piersi. Jest to jednak jeden z podstawowych błędów! Obwód powinien być zawsze dość ciasny, tak aby biustonosz dobrze podtrzymywał piersi. Dopiero kiedy znajdziemy ten właściwy można zacząć zastanawiać się nad miseczką. I co ważne – nie bójmy się dużych rozmiarów miseczek! Czasem przy wąskim obwodzie muszą być one większe.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Oznaczenia rozmiarów biustonosza składają się z liczb oraz liter. Liczby oznaczają obwód pod biustem mierzony w centymetrach, natomiast literka to oznaczenie rozmiaru miseczki.

Obwód mierzymy stojąc prosto, bez stanika, najlepiej miarką krawiecką. Układamy ją pod samymi piersiami, dbając o to by zarówno z przodu jak i z tyłu była na tym samym poziomie, delikatnie ją ściskamy i sprawdzamy obwód. To jednak nie wszystko, ponieważ od obwodu odejmujemy trzy i zaniżamy wynik do najbliższego rozmiaru. Jeśli zatem nasz obwód wyniósł 76 cm to po odjęciu trzech otrzymamy 73. Do wyboru mamy zatem rozmiar stanika 70 lub 75. Pamiętając jednak o tym, że wynik zaniżamy, oznacza to, że potrzebujemy biustonosza o rozmiarze pod biustem 70.

Chcąc określić rozmiar miseczki przede wszystkim mierzymy swój obwód w biuście. W tym celu zakładamy miękki stanik, który dobrze zbiera i podnosi nasze piersi, a następnie mierzymy obwód w najszerszym miejscu biustu. Aby określić rozmiar miseczki i tym samym biustonosza, od naszego obwodu w biuście odejmujemy obwód pod biustem. Otrzymany wynik sprawdzamy w specjalnych tabelach, z których dowiemy się jaka literka określa rozmiar naszych miseczek.

Jak dobrać stanik?

Kiedy założymy stanik musimy sprawdzić kilka najważniejszych rzeczy. Przy odpowiednim obwodzie biustonosza powinniśmy być w stanie zapiąć go na najluźniejsze zapięcie, dzięki czemu, nawet gdy w miarę zużycia stanik się rozciągnie będzie można ciaśniej go spiąć. Następnie regulujemy ramiączka, które powinny być na tyle krótkie by unosiły piersi, ale nie mogą się jednocześnie zbyt mocno wpijać w ramiona. Na koniec odpowiednio układamy piersi w biustonoszu. Aby to zrobić odchylamy miseczkę, wsuwamy w nią drugą dłoń i zgarniamy pierś do miseczki. To samo robimy z drugą piersią.

Po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy stwierdzić czy stanik rzeczywiście dobrze leży na naszym biuście.

A jak dobrać biustonosz push up?

Tak naprawdę, w przypadku gdy interesuje nas zakup stanika typu push up, musimy zwracać uwagę na dokładnie te same kwestie co przy zwykłym biustonoszu. Jedyna różnica polega na tym, że oprócz obwodu i rozmiaru miseczki musimy również dobrać rodzaj oraz kształt i wielkość zastosowanych wkładek. Przymierzając taki biustonosz musimy sprawdzić czy określone wkładki zapewniają nam komfort oraz czy sprawiają, że nasz biust rzeczywiście wygląda atrakcyjniej czy może wręcz przeciwnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Bielizna