Connect
To Top

Figura gruszki – jak się ubierać?

Figura gruszki i jej cechy charakterystyczne

Z pewnością wiesz o tym, że istnieje kilka typów figur, określanych nazwami kształtów, z którymi najbardziej się kojarzą. Funkcjonuje oczywiście kilka różnych klasyfikacji, jednak najbardziej uproszczona i popularna jest właśnie poniższa. Kobiece figury możemy podzielić na:

  • figurę gruszki
  • figura jabłko
  • figura klepsydry
  • typ odwróconego trójkąta

Najpopularniejszym typem sylwetki jest figura gruszki. Charakteryzuje się ona dość nieproporcjonalnym kształtem: ręce są długie i smukłe, ramiona dość wąskie, a biust stosunkowo niewielki. Biodra gruszki są dość pełne i krągłe. Na tle dość drobnej góry wyglądają więc na jeszcze szersze, niż rzeczywiście są. Panie o tym typie figury powinny umiejętnie dobierać poszczególne części garderoby, by uniknąć podkreślania nieproporcjonalności sylwetki.

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Chi Chi London

Zalando Essentials

Junarose

Jak powinna ubierać się gruszka?

Sylwetka gruszki potrzebuje wypełnienia góry i nadania lekkości dołowi. Aby wyrównać proporcje figury, ubrania należy dobierać w taki sposób, by maskowały krągłości i uwydatniały ramiona. Styl ubierania dla gruszki powinien więc uwzględniać bluzki i sukienki wypełniające ramiona i biust. Świetnie w tej roli sprawdzą się bluzeczki z bufiastymi rękawkami, ćwiekami, a także innymi zdobieniami w okolicach ramion.

Biust z kolei najlepiej uwydatnisz zakładając bluzki i sukienki ze zdobieniami na jego wysokości. Wszelkie żaboty, marszczenia, kokardki i sploty będą świetnie spełniać swoje zadanie. Przy wyborze sweterka, marynarki lub kurtki, kieruj się przede wszystkim długością – te elementy stroju powinny zakrywać pupę.

Dolne części garderoby powinny z kolei stanowić proste spódnice (ewentualnie trapezowe), a także spodnie z prostymi nogawkami. Dobrze sprawdzą się także te w kant i z rozszerzanymi nogawkami. Unikaj obcisłych ubrań, szczególnie zakładanych razem. Dopasowane rurki i przylegająca do ciała koszulka sprawią, że dysproporcje między górną i dolną częścią ciała będą wyraźnie podkreślone.

Sylwetka gruszka – jak się ubierać, by wyglądać kobieco i proporcjonalnie? Dodaj sobie lekkości!

Partner – materiał

Sprawdź cenę

Replay

Junarose

Miss Selfridge Petite

Tiger of Sweden

Vero Moda

New Look

New Look Curves

Desigual

Benetton

Dorothy Perkins

Anna Field

Vero Moda Petite

mint&berry

mint&berry

Jumperfabriken

Ted Baker

Polo Ralph Lauren

BCBGMAXAZRIA

New Look

Lost Ink

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Porady