Connect
To Top

Buty na koturnie w różnych stylizacjach

Niezastąpione i powszechnie kochane buty na koturnach

Buty na koturnie noszone pierwotnie w starożytnej Grecji wyłącznie przez aktorów na scenie amfiteatru, zrobiły furorę najpierw w latach 90-tych XX wieku, a po następnych dwóch dekadach na stałe weszły do kanonu damskiej mody, aby pozostać w nim do dzisiaj..

Buty damskie na koturnie to niezliczone możliwości stylizacji

Trzeba przyznać, że oszałamiająca kariera tego rodzaju obuwia ma swoje praktyczne i stylistyczne podłoże. Przypada szczególnie do gustu wielu paniom, które z jednej strony wolą nieco stabilniejszy obcas niż na przykład szpilki, z drugiej chcą być eleganckie i modne. Koturny znakomicie prezentują się w zasadzie w każdej sytuacji i pasują do każdego stroju, tym bardziej, że mamy do dyspozycji tego typu obuwie na różne okazje. Zimowe botki i kozaki, urocze wiosenne buty z odkrytymi palcami, kolorowe letnie sandałki, eleganckie czarne na bardziej uroczyste okoliczności – wybór jest praktycznie nieograniczony. Można je nosić do wszystkiego – sukienek letnich i kreacji wieczorowych, dżinsów, klasycznych spodni i szortów, spódnic długich i krótkich.

Buty na koturnie na lato i nie tylko

Sam tego typu obcas może mieć różną wysokość, te wyższe oddziałują na sylwetkę analogicznie jak szpilki, to jest wysmuklają wizualnie nogi, dodają kilka centymetrów wzrostu, czynią sylwetkę zgrabniejszą. Są przy tym znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze niż szpilki. Nic dziwnego, że nosimy je bardzo chętnie o każdej porze roku. Zimowe buty na koturnie, czy to w postaci krótszych botków, czy długich kozaczków, cieszą się bodaj większym uznaniem niż obuwie zimowe w innym wydaniu. Jeśli chodzi natomiast o buty letnie na koturnie, to mamy tutaj prawdziwe szaleństwo fasonów, kolorów i wzorów, do tego stopnia, że przeglądając niekiedy sklepowe oferty, trudno jest się na coś zdecydować.

Partner – materiał

Buty sportowe na koturnie

Rosnąca popularność koturnów sprawiła, że przeniknęły one także do obuwia sportowego. Dzisiaj nikogo już nie dziwią sportowe buty z tego typu obcasem noszone zarówno do obcisłych dżinsów i bluzy, jak i do bardziej eleganckiego stroju. Takie obuwie produkują obecnie najbardziej renomowane marki, na rynku spotykamy i buty adidas na koturnie, i buty nike na koturnie, i koturny w wydaniu sportowym innych producentów.

Klasyka gatunku – czarne buty na koturnie i inne modele

Nawet jeśli niektóre z pań mają jeszcze jakieś wątpliwości, czy tego typu obuwie jest dostatecznie eleganckie i stosowne w każdych okolicznościach, to na przykład szykowne, wykonane z lakierowanej skóry lub zamszu buty na koturnie czarne, powinny te wątpliwości rozwiać. Z kolei paniom nastawionym bardziej awangardowo można w uroczystych okolicznościach polecić modne białe buty na koturnie, ewentualnie szare lub beżowe.

Partner – materiał

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Obuwie