Connect
To Top

Buty Emu – nie tylko na zimę?

Buty Emu od ponad 20 lat są stale obecne w modzie. Nigdy się nie nudzą, choć ich forma nie zmienia się właściwie od momenty powstania. Jak to możliwe?

Buty Emu i ich niesamowite właściwości

Dlaczego buty Emu uwielbiają kobiety na całym świecie? Wie to każda osoba, która choć przez chwilę miała je na swych stopach. Stworzone z wełny marynosów Emu to buty, które są niesamowicie komfortowe. Możesz nosić je na gołą stopę i nie martwić się o obtarcia. Ani o to, że zmarzniesz. A wszystko dzięki wspomnianym już marynosom.

Są one krzyżówką owiec żyjących jedynie w Australii. Ich wełna ma bardzo ciekawą właściwość: zepuszcza powietrze, ale nie wpuszcza wilgoci do środka buta, tylko odprowadza ją na zewnątrz. W praktyce oznacza to że stopy nigdy się nie pocą, ale też nie marzną, a buty Emu nie przemakają.

Partner – materiał

Emu i buty na ciepłe, letnie dni?

Co ciekawe obuwie sprawdzi się nie tylko zimą! Również w ciepłe, letnie dni utrzyma optymalną temperaturę. Nie powinno was to dziwić zważywszy na fakt, że Emu powstały w 1994 roku, gdy Andrew Raggat postanowił stworzyć obuwie dla zmęczonych surferów. Szybko okazało się, że Emu doskonale sprawdzają się także na co dzień.

Co ciekawe obuwie łączy z Australią nie tylko pochodzenie, ale również pomysł na projekt poszczególnych modeli. Inspirowane australijskimi krajobrazami Emu to buty w naturalnych kolorach o prostych fasonach. Wyjątkowy design szybko stał się ich znakiem rozpoznawczym.

Ugg czy Emu

Wiele fanek początkowo nie może się zdecydować: wybrać Ugg czy Emu? Łączy je komfort i ciepło, które zapewniają stopą. Mają też wspólne początki, gdyż wynalezione znacznie wcześniej niż Emu buty Ugg miały służyć do ogrzewania stóp sportowców po wyjściu z wody. Obuwie różni nieco odmienny wygląd zewnętrzny. Które z nich wybrać? Cóż… Najłatwiej byłoby kupić obie pary!

Zobacz także: Moon Boot czyli stylowe śniegowce >>>

via GIPHY

Partner – materiał

Buty Emu tanio?

Gdy jednak zdecydujesz się na zakup butów Emu, pewnie chętnie zapłaciłabyś za nie tanio? Regularne ceny australijskiego obuwia są bowiem dość wysokie. Gdzie szukać? Zajrzyj do outletów, ale też śledź promocje w sprawdzonych sklepach internetowych. Koniecznie zapisz się na newslettery, które poinformują cię, gdy twoje wymarzone buty Emu obejmie wyprzedaż.

Partner – materiał

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Obuwie