Connect
To Top

ASICS GEL-Kayano 21

Nowa odsłona ASICS GEL-Kayano 21

ASICS GEL-Kayano to jedna z najpopularniejszych linii obuwia biegowego japońskiej marki ASICS. Od ponad 20 lat owe buty zapewniają komfort, stabilność i dobre wyniki biegaczom z całego świata. Buty ASICS Kayano 21 to kolejna, innowacyjna odsłona zastosowania unikalnej technologii GEL. Polega ona na umieszczaniu w podeszwie żelowych, najczęściej silikonowych wkładek, dzięki czemu uzyskuje się lepszą amortyzację wstrząsów i zwiększone bezpieczeństwo. To, w jaki sposób rozłożone są żelowe pęcherzyki, zależy od rodzaju sportu, dla którego dedykowane jest obuwie. W butach ASICS GEL-Kayano 21 codzienny trening jest nie tylko przyjemniejszy, ale i bardziej wydajny.

ASICS GEL-Kayano 21: charakterystyka

ASICS Kayano 21 to obuwie przeznaczone dla osób o stopach neutralnych lub pronujących. Japoński model gwarantuje najlepszą możliwą amortyzację i stabilizację. Mimo grubej warstwy pianki but ASICS Kayano GEL 21 waży jedynie 320 gramów. Wizualnie Kayano 21 nie różni się zbytnio od poprzednich modeli z tej samej linii. Zwolennicy japońskiej marki przyzwyczajeni do charakterystycznego, oldschoolowego designu z pewnością będą usatysfakcjonowani.

ASICS GEL-Kayano 21 to buty przeznaczone do biegania po twardej nawierzchni. Bardzo dobra amortyzacja znacząco ułatwia trening (zwłaszcza osobom cięższym), ale nieco ogranicza dynamiczność buta. Obuwie świetnie trzyma się stopy i odznacza się perfekcyjną wentylacją. ASICS GEL-Kayano 21 są zalecane przede wszystkim początkującym biegaczom, którzy ważą nieco więcej kilogramów. Buty sprawdzą się najlepiej podczas długich, wolnych treningów.

Innowacje w modelu ASICS GEL-Kayano 21

  1. Udoskonalona technologia podeszwy środkowej FluidRide – dzięki tej jednej innowacji waga buta zmniejszyła się aż o 15%. Jednocześnie właściwości wspomagające odbicie buta od powierzchni wzrosły o całe 20%!
  2. Nowa amortyzująca płytka umieszczona w tylnej części podeszwy – ma ona za zadanie łagodzić proces przetaczania stopy od pięty do palców, a więc spowalniać tempo pronacji.
  3. Wkładka ComfortDry X40 – dzięki niej faza odbicia zyskała o 40% większe wsparcie. Jest ona również znacznie trwalsza, niż klasyczna wkładka Ortholite.

Cena ASICS GEL-Kayano 21

W momencie, w którym model ASICS GEL-Kayano 21 został wypuszczony na rynek, za parę tych markowych butów trzeba było zapłacić okrągłe 699 zł. Nie jest to wprawdzie cena zaporowa, ale z pewnością nie było to wtedy obuwie treningowe na każdą kieszeń. Dziś ten sam model można dostać w regularnej cenie już za 430 zł, a przy okazji promocji lub wyprzedaży bywa on dostępny jeszcze taniej. Wynika to w dużej mierze z faktu, że swoją premierę miał już kolejny model z tej samej linii, ASICS GEL-Kayano 22.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Obuwie